Trenér Jirka Vacek pro vás sestavil tréninkový plán zdarma. Ve videích dostanete nejen tipy na super cviky, ale hlavně know how, jak vytěžit z tréninku maximum.
Intenzifikační technika zní složitě a představit si pod tímto termínem můžete mnohé. Opak je pravdou. Je to pouze o tréninku a o tom, abyste zvedli jeho intenzitu a posunuli tak své hranice dále, ve zvyšování síly a rozvoji svalové hmoty.
Kompletní trénink vršku těla (upper body). Na každou hlavní partii (záda, prsa, ramena) budou dva cviky. Jeden cvik bude těžší, kde jde o optimalizaci výkonu, aby se zvyšovala síla. Druhý cvik vybereme takový, aby vám umožnil dělat rest pause série nebo shazovaný série. V takovém tréninku pojedeme 1 - 2 pracovní série.
U cviků s rest pause nebo shazovaných sériích (pokročilá technika) je ideální vybírat takové cviky, které jsou bezpečné. Máte zde oporu nebo možnost váhu přehazovat, aby na vás hlavně něco nespadlo a neublížili jste si. Pro tyto série není vhodné volit cviky, kde cvičíte s volnou váhou.
Rest pause znamená, že s maximální váhou zvládnete 6 - 10 opakování (záleží na partii), pak přijde pauza 10 - 20 vteřin (dle velikosti partie). Váhu necháte stejnou a uděláte maximum opakování, měli byste zvládnou další 2 - 3 opakování. Opět pauza a další opakování. Díky rest pauzám tak dokážete udělat celkem třeba 12 opakování a posouváte tak limit svalů dál. Malými pauzami lehce obnovíte ATP ve svalech a přijde další malá kapacita na pár opakování.
Tip od Jirky Vacka: Nenavyšujte váhy na příliš rychle. Lidé mají tendenci přihazovat váhu po pěti kilech. Obzvlášť u menších partií to může být problém. Ono to může vypadat, že s pomalým navyšováním nemáte progres, ale pokud budete každý týden postupně navyšovat, nasčítá se to a vy tak dokážete dosáhnout super výsledků s ještě lepší technikou bez přetěžování ostatních partií.
Mohlo by vás zajímat:
Pokud budete dbát na všechny aspekty růstu svalů, pravděpodobně zaznamenáte největší progres během prvního roku. Jak na to?
Dobře zvolené předtréninkové jídlo může posunout váš trénink dopředu, ať už je to síla, výdrž, délka tréninku či jeho intenzita a samozřejmě i načasování jídla před tréninkem hraje významnou roli.
Jídlo po cvičení je mnohem důležitější, než jídlo před cvičením. Proč tomu tak je, co je anabolivké okno a jak ho maximálně využít se dozvíte v tomto článku.